wtorek, 10 kwietnia 2012

10042012: something about ombre hair

Hej!
Dzisiaj szybki post.
Mianowicie zrobiłam sobie znów ombre hair. Miałam je już wcześniej, lecz włosy były za jasne, ombre kiepsko wyglądało. Jak w ostatnim poście pisałam - na początek ufarbowałam włosy kremem koloryzującym na ciemną czekoladę z Castinga. Dzisiaj natomiast kupiłam rozjaśniacz z Joanny do pasemek - rozjaśniający o 5-6 tonów.
Najpierw nałożyłam rozjaśniacz, dzieląc włosy na połowę. Nie używałam żadnego pędzelka - po prostu założyłam rękawiczki i zaczęłam wcześniej rozrobiony proszek z kremem wcierać we włosy. Owinęłam włosy w folię aluminiową i po kilkunastu minutach wtarłam kolejną porcję rozjaśniacza tym razem na same końcówki. Znowu folia i co chwilkę sprawdzałam, czy włosy nie zjaśniały za bardzo. Gdy kolor już mi odpowiadał, umyłam włosy i nałożyłam maseczkę, która znajdowała się w pudełku. Efekt końcowy bardzo mnie zadowala - o taki właśnie odcień mi chodziło! :)
Przepraszam za dosyć chaotyczne pisanie - jestem barrrdzo zmęczona.
12 komentarzy:

 1. uwielbiam ombre ! :D chyba w takich włosach Ci najlepiej :) też chciałam zrobić, ale nie wiem czy mi się opłaca? bo generalnie to mam blond swoje. z resztą widziałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. a nie masz teraz siana na głowie? Bo ciągle farbujesz, rozjasniasz itp. Przeciez włosy się niszczą i to bardzo, nawet uzywamie odzywe i maseczek nie wiele pomoże. Ale trzeba przyznać efekt koncowy jest naprawdę świetny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze - włosy są trochę przesuszone. Są też zniszczone - to normalne. Rozdwojone końcówki też się znajdą. Ale ogółem mam bardzo grube i dosyć gęste włosy, które na szczęście znoszą moje wszystkie zabiegi koloryzujące. Sporo moich koleżanek, które wykonują tych eksperymentów dużo mniej - mają o wiele bardziej przesuszone włosy. Mnie również barrrdzo zadowala efekt końcowy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. masz bardzo grube włosy? nie zauważyłam

  OdpowiedzUsuń
 5. ładniej Ci w takich włosach. Ale nudzą nas już zdjęcia kamerką internetową na których masz ciągle te same miny. Stwórz coś nowego. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jesteś piękna! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W następnej notce dodam filmik z dni otwartych w ILO :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ślicznie *__*
  Teraz też mam, ale chcę później dać toner ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dziękuje. Fajnie tańczycie. :D

  OdpowiedzUsuń